RECENZJE i WRAŻENIA Z KONCERTÓW

Dziękujemy wszystkim za słowa o naszym koncercie. Tak naprawdę są to słowa zachwytu nad działaniem Ducha Świętego, który chce działać na koncertach

ZESPOŁU POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

...bo to po prostu Jego zespół!

skład:
 Ewelina Filipiak - skrzypce,
Hanna Gąsiewska - instr. klawiszowe,
o. Marek Walkusz CSSp - akordeon,
Szymon Kubiak - gitary,
Jacek Chrzan - bębny, drumle, przeszkadzajki, gitary,
Kasia Chrzan - śpiew, gitara
Słowa od uczestników koncertu:

Pani Ania:

Koncert Zespołu Pod Wezwaniem Ducha Świętego sprawił, że była to doskonała forma doznań, gdyż mogłam widzieć ikony, które były centralną częścią występu, i jednocześnie słuchać dźwięków tak przypominających dalekowschodni klimat kulturowy, że poczułam się jakbym została przeniesiona w czasie do Jerozolimy. Żartując sobie dopowiem, że jeszcze brakowało mi tylko kilku rdzennych mieszkańców Ziemi Świętej. Jedna z pieśni spowodowała, że zobaczyła oczami swoje duszy jak mury Jerozolimy płoną światłem zachodzącego słońca.

o. Maciej Sierzputowski CSSp:

Jeśli chodzi o koncert to mnie zaskoczył pozytywnie. Musze przyznać, że ja sobie nie wyobrażam tej muzyki nie na żywo. Posłuchanie tego nie na żywo jest dla mnie bez sensu. To jest taka muzyka, która faktycznie pozwala na jakieś przeżycie. Ma być grana na żywo!!! Jest niepowtarzalna jako spotkanie osób  publiczności współodczuwającej z wraz muzykami.

Nie zgadzam się z prowadzącą zespół Kasią Chrzan, która twierdzi że nie jest to muzyka dla wszystkich. Ja uważam, że nie jest to rodzaj muzyki którą mogę lubić, czy nie lubić. Po prostu KAŻDY może w nią wejść. Choć może nie bez wysiłku.

List od Basi!


Nigdy wcześniej nie słyszałam takiej muzyki...

Jestem pod jej ogromnym wrażeniem...
Przeniosła mnie daleko od tego co tu i teraz, jednocześnie dając mi siłę i moc do tego co tu i teraz.
Obudziła we mnie tęsknotę, właściwie jeszcze większą tęsknotę za Bogiem.
Dziękuję za ludzi którzy są autentyczni i tym co robią dają nadzieję i pomagają być bliżej Niego...

Dziękuję p. Kasiu :)

KS. Sławomir Kostrzewa: 

Dla mnie udział w koncercie Katarzyny Chrzan to nie tyle doświadczenie artystyczne, co głęboko duchowe. To rodzaj modlitwy przez muzykę, połączoną z kontemplacją ikon. Jestem szczerze zbudowany wysokim poziomem artystycznym tego projektu, wokół którego udało zgromadzić się utalentowanych i Bożych ludzi. Dzieło, które powstało w trakcie koncertu, jest odmienne od tego, czego mogliby oczekiwać ci, którzy mieli okazję posłuchać pierwszej, na wskroś autorskiej, znakomitej płyty Katarzyny Chrzan pt. "Ave Mama". To inny rodzaj muzyki, inspirowany wpływami muzyki żydowskiej oraz pewnymi odmianami współczesnych nurtów muzyki wielbieniowej. Powstało dzieło nietuzinkowe, muzyka, przez którą Bóg dotyka ludzkich serc swoim Słowem i mocą.
"Wczoraj już nie ma, a jutra jeszcze nie ma"... ale jest jeszcze trochę chwil z dzisiaj 16.XII.2014r..
A dziś... kolejny koncert z cyklu 'Zobaczyć przez obraz - Usłyszeć przez dźwięk' jest już przeszłością. Jakie było to wydarzenie? pewnie dla każdego inne, ale niech byłoby po prostu dla każdego dobre.

Ze swej strony pragnę podziękować Ojcom ze Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy, za zaufanie we wspólnym budowaniu Kościoła Świętego, opartego na Mocy Jedynego Pana - Jezusa Chrystusa!

Dziękuję pięknie i z duszy Współmuzykującym tego wieczoru:

Ewelinie Filipiak - skrzypce,
Hannie - instrumenty klawiszowe,
Marcie - gitara śpiew,
chórzystkom: Hannie i Violi,
Jackowi Ch. - bębny i drumla,
Szymonowi K. - gitara,
i Ojcu Markowi - akordeon.
Tak samo pragnę podziękować wspaniałej Publiczności, której bicie serc było silnie odczuwalne we mnie, co błogosławiło mi przez cały wieczór!!!

Andrzejowi Binkowskiemu dziękuję... - on wie!

I tak samo mocno dziękuję Tym, którzy tego wieczoru byli z nami, choć fizycznie ich tam nie było. To wszystko jest bardzo ważne!

Tak było wczoraj, a dziś i każdego ranka:


...przytulam dźwiękami.
Kasia


##################################################################

16. XII. 2014r.
List od Basi!


Nigdy wcześniej nie słyszałam takiej muzyki...
Jestem pod jej ogromnym wrażeniem...
Przeniosła mnie daleko od tego co tu i teraz, jednocześnie dając mi siłę i moc do tego co tu i teraz.
Obudziła we mnie tęsknotę, właściwie jeszcze większą tęsknotę za Bogiem.
Dziękuję za ludzi którzy są autentyczni i tym co robią dają nadzieję i pomagają być bliżej Niego...
Dziękuję p. Kasiu :)
 
Lucyna: Jeszcze dłuuugo po brzmiało mi w sercu "Oto Pan Bóg przyjdzie..." w folkowo-reggae'owym klimacie Dzięki

zespół cały i ja również dziękujemy!!!!! do zobaczenia wkrótce!
###########################################################
 
"IKONOMUZYKA - rekolekcje wielkopostne

wspomnienie Andrzeja:
Trudno to nazwać wystawą, trudno koncertem. W Pile w kościele p.w. Naświętszej Maryi Panny odbyły się rekolekcje artystyczne, czyli ikony ilustrowały utwory muzyczne, albo muzyka otwierała dusze na kontemplacje ikony. Kasia Chrzan wraz z grupą przyjaciół dała tak piękne kameralne przedstawienie, że chciałbym by podobne przeżycie powtarzało się przed każdymi większymi świętami."
źródło: http://ikonografika-andrzejbinkowski.blogspot.com/2014/04/ikonomuzyka-rekolekcje-wielkopostne.html
  

*******************************************************************************

http://www.polskieradio.pl/8/1789/Artykul/746679,Swiat-Muzyki-Cyfrowej-posluchaj-finalowych-kompozycji

Pax et Bonum  z płyty 'Ave Mama' w programie 2 Polskiego Radia

******************************************************************

Nie wyobrażam sobie wystawy moich ikon w miejscu
niesakralnym bez muzyki Kasi.
Tworzy SACRUM wszędzie,
gdzie jest obecna.
Taka łaska Boża.
ikonopis

 

p. Andrzej Binkowski

****************************

"Spotkanie, już sześćdziesiąte trzecie, jak zawsze, prowadziła Barbara Jendrzejewska. Uświetnieniem wieczoru była muzyka na dwie gitary (Katarzyna Chrzan, Szymon Kubiak) oraz poezja śpiewana w wykonaniu Katarzyny Chrzan, autorki m.in. płyty z muzyką chrześcijańską pt. „Ave Mama” z jej własnymi kompozycjami. Poezja śpiewana w wykonaniu tej artystki zasługiwałaby na osobne omówienie, bo jest czymś niepowtarzalnym sama w sobie, o czym widzowie mogli się przekonać, obserwując pełne temperamentu wykonanie piosenek, w których mowa była o Bogu, o ludziach, o miłości i wielu innych istotnych kwestiach egzystencjalnych.

Pierwszy utwór w stylu akustycznego reggae nosił tytuł „Rodzą się myśli”. Refren był przypomnieniem starej prawdy, że mimo ludzkich dążeń do zmieniania świata, tak naprawdę nie ma nic nowego pod słońcem: „a wszystko jest jak było / nic się nie zmieniło / wielu nowy porządek dać chciało / lecz wszystko tym samym zostało / bo ciało jest ciałem jak było / a dusza jest duszą”. Na koniec pada jakże wymowne, retoryczne pytanie: „dlaczego my wciąż / idziemy / czyimiś śladami”. Podkład muzyczny zapewniony przez Katarzynę i Szymona (podczas czytania niektórych utworów Ewy Nowakowskiej, a także w przerwie pomiędzy nimi) był pięknym „komentarzem” do czytanych wierszy. "

E. Rogucka z MM Bydgoszcz
źródło: http://www.mmbydgoszcz.pl/459519/2013/9/16/kawiarnia-literacka-rajskie-inspiracje-ewy?category=kultura
*************************************************************************

Gdy słucham tej płyty
staję jak wryty,
mijają zgrzyty i
pokój wewnętrzny na nowo zostaje odkryty.

Dziękuję Kasiu za Twoją twórczość i

za POKÓJ i DOBRO;)

KORDIAN OFM

********************************************************
Z Kasią przed Najświętszym

Podczas Pielgrzymki Młodzieży Różnych Dróg i Kultur codziennie uczestniczyłem w Adoracji Najświętszego Sakramentu, ale jedna bardzo zapadła mi w pamięć. Pamiętam jak w nocy mogłem adorować Jezusa w ciszy i w przerwach uwielbiać Go pieśniami śpiewanymi przez Kasię. Wydaje mi się, że to połączenie bogatej duchowo treści z wyrafinowaną formą jest wyrazem jej kunsztu. Kto zna Kasie wie, że jej utwory są autentyczne i znajdują odzwierciedlenie w jej życiu. Jeśli ktoś szuka głębi duchowej wyrażonej w sztuce jaką jest muzyka, to z całym przekonaniem polecam udać się na występ Kasi.

Wdzięczny za ten dar wspólnej modlitwy.
Paweł Kosowski SDB
************************************************************

           Koncerty Kasi to doświadczenie mistycznego piękna muzyki i obrazu, które przez zachwyt ukierunkowują nas na odkrywanie natury Boga.

          Przestrzeń Kościoła, półmrok i On ukryty w sakramencie jak za zasłoną odkrywającą swe piękno w rytm coraz to bardziej porywającej nas muzyki, porywającej do przekroczenia tego co widzialne, a zatrzymującej nad tym co odczuwalne.
          Tak Bóg staje się doświadczeniem aż namacalnie obecnym we mnie podskórnie i wokół mnie poprzez piękno i zachwyt.

Marta Wrzyszcz,
artysta, teolog

**************************************************************

Pokój i Dobro!
Koncerty i płyta Kasi Chrzan to dla mnie Pokój i Dobro!
Wyraziste franciszkańskie pozdrowienie, które parę lat temu do mnie dotarło, poprzez autentyczność Osoby, która je wypowiedziała i wypowiada nadal. Jakoś skojarzyło mi się z muzyką, którą tworzy Kasia, autentyczność wypowiedzi Twórcy i jego myśli - spływa na mnie Pokój i Dobro.

Kiedy pierwszy raz słuchałam muzyki Kasi, jechałam z jej Rodziną samochodem, miały zasnąć Dzieci, żebyśmy mogli porozmawiać... zasnęłam pierwsza i był to wtedy dobry i spokojny sen...

Znajduję w tej muzyce "miejsce i przestrzeń" (gdzieś pomiędzy mostkiem a wątrobą ;o))
i jest to mój sPokój i Dobro!

Joanna Miech
Lic. Przewodnik: Gdańsk, Sopot, Gdynia
Fizjoterapeuta
(gdybym mogła puszczać Pacjentom Twoją muzykę;))
******************************************************

Muzyka Kasi – Poruszająca, za przyczyną głębokiej i pięknej barwy jej głosu ale przede wszystkim dzięki głębi ducha i autentycznej duszy. Ta muzyka koi, niosąc Pokój i Dobro ale niepokoi też nutą Bożego niespełnienia - tą szczególną tęsknotą za Doskonałym, prowadzącą prosto w Jego ramiona.

Każdy koncert Kasi jest dla mnie dużym przeżyciem, pozwalającym być bliżej Boga. Polecam gorąco każdemu !!! Zarówno poszukującym, jak i tym, którzy odnaleźli już swoją drogę do ziemi obiecanej.


kaja
/Administrator i założycielka strony doziemiobiecanej.pl/
*********************************************************
Jan Mieńciuk  - poeta o płycie Ave Mama:

AVE MAMA
Eli Eli  Eli!
jak Ciebie opowiedzieć
Boże Boże Który Jesteś
przemierzyłam świat
kosmosu drogi mleczne
Ty ogarniasz wszechświat cały
Jesteś
Który Jesteś
jak że poznam Cię choć trochę
Płacze moja dusza
w ogromnie bezradności
szukam Ciebie
pozwól mi się znaleść
Przybiegło  dziecko
tuląc do piersi zawołało
Mamo
Mamo nie płacz
Jeziuś kocha Ciebie
jest tak wszechmocny że
W serduszku twym się mieści
jakże Go zobaczysz
ja nie rozumiem ale wiem


Me serduszko mówi o tymogromną kocha nas miłością
tej miłości
wszechświat nie ogarnie
Jeziu Jeziu Jeziu śpiewa
serduszko me maleńkie
śpiewa wdzięczną pieśń
Tak bowiem Bóg umiłował świat
że zesłał swojego Jedynego Syna
żeby wszyscy w Niego wierzyli
i nie umarli
i nie umarli
i nie umarli

Jan Mieńciuk
2012-12-07 22:48:53
*******************************************************

Gościem specjalnym Przestrzeni Kobiet Twórczych była Kasia Chrzan, która zaśpiewała piosenkę : 

Inną niż wszystkie. Kasia stworzyła poetycki klimat spotkania i zabrała na refleksyjną wędrówkę śladami swojej 

twórczości.Usłyszałyśmy piękny i mocny głos Kasi, który rozbrzmiewała niczym dzwon w letni poranek. 

Kasia porusza w swojej twórczości tematy niebanalne. Pisze i śpiewa o człowieku.
 "Przestrzeń kobiet twórczych" - http://paniskarpeta.blogspot.com/p/blog-page.html

1 komentarz:

Andrzej Binkowski pisze...

Nie wyobrażam sobie wystawy moich ikon w miejscu
niesakralnym bez muzyki Kasi.
Tworzy SACRUM wszędzie,
gdzie jest obecna.
Taka łaska Boża.
ikonopis